Almanca Vekaletname Tercümesi

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

Vekaletiniz Almanca tercümesi için Almanca vekalet tercümesi yapan tercümanımıza 0850 304 40 85’den ulaşım sağlayabilirsiniz.

Vekâletname, adından da anlaşılacağı üzere bir konu hakkında belli kişilere yetki vermenin yasalar önünde düzenlenmiş belgesidir. Bu yetki salt bir konu hakkında ya da genel, kapsayıcı bir özellik taşıyabiliyor. Uluslararası alanda kullanılmak amacıyla vekaletnameler çevirmenler aracılığı ile tercüme edilerek kullanılabiliyor. Almanca vekaletname tercümesi konusunda uzman ve yetkin olan çeviri büromuz, sizlere bu konuda da kapılarını açıyor ve hizmet veriyor.

Almanca Vekaletname Tercümesi Nasıl Yapılır?

Bu tür Almanca belgeler noterler aracılığı ile verilebilir. İmza yetkisi anlamına da gelen vekaletnameler, özellikle ticari ve hukuki alanda kullanılır. Ticari alanda özellikle yurtdışında şirketler arasında anlaşmalar çerçevesinde yetkili birisi kendisi adına pazarlık yapma ve gerekli noktada imza yetkisini kullanması için vekalet verir. Ancak elbette yurt dışında kullanabilmesi için yeminli tercümanlar tarafından Almanca vekaletname tercümesi yapılması gerekmektedir. Resmi belge hüviyeti kazanması için de yine tarafımızca noter onayı ve ardından apostil işlemleri yapılır ve size hızlıca teslim edilir. Almanca vekaletname tercümesi mutlaka hukuki dili bilen, uzman bir tercüman tarafından yapılmalıdır. Hayati bir öneme sahip olan bu tercümelerde çeviri büromuz son derece hızlı bir şekilde hareket ederek, çevirisini ve diğer tüm işlemleri bir gün içerisinde yaptırmaktadır. Konusunda uzman çevirmenlerden yeminli Almanca vekaletname tercümesi hizmeti alarak, hem hızlı ve doğru bir tercüme ile tanışırsınız hem de işlerinizi daha çabuk bir şekilde sonuçlandırırsınız. Ayrıntılı bilgi almak ve bizlerle tanışmak için tüm iletişim araçlarından bize ulaşabilirsiniz. 

Almanca Vekaletname Tercümesi Nedir?

Herhangi bir hukuki ya da resmi kurumlara bildirilmesi gereken alım satım işlemlerinde vekaletname gerekli olabilmektedir. Bu anlamda vekaletname, sizin adınıza başka bir şahsın bu türden işlemleri gerçekleştirmesi için yetkilendirilmesi üzere düzenlenir. Vekaletname düzenlemek için notere başvurmak gerekir. Ancak, özellikle taraflardan birinin yabancı olması ya da ilgili işlemin yurt dışı bağlantısı gerektiği durumlarda Almanca vekaletname tercümesi gerekli olmaktadır. Benzer şekilde Almanca vekaletname tercümesi de noter tarafından onaylanmalıdır. Bu doğrultuda işletmemiz vekaletname metnini tercüme ettikten sonra anlaşmalı olduğu notere ileterek onay sürecini de gerçekleştirebilmektedir. Almanca vekaletname tercümesi kapsamında verdiğimiz hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

·       Gayrımenkul işlemleri,

·       Araba alım satımı,

·       Banka işlemleri,

·       Kiraya verme,

·       Miras,

·       Muhasebe,

·       İstimlak,

·       İş takibi gibi konularda düzenlenmiş vekaletnamelerin Almanca tercümesi için bize başvurabilirsiniz.

Almanca Vekaletname Yeminli Tercüme Hizmeti

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi vekaletname gibi resmi belgelerin tercümelerinin geçerlilik kazanması için yeminli tercüme şarttır. Bu doğrultuda bize ilettiğiniz belgeler yeminli tercüman kadromuz tarafından tercüme edilir. Ancak yeminli tercümenin geçerlilik kazanması için bu yeterli değildir. Ayrıca tercüme metin, gerekli kontroller yapılarak tamamlandıktan sonra notere iletilir. Tercüme metni resmi işlemlerinizde kullanabilmeniz için noter tarafından onaylanması şarttır. Noter onayından sonra ise Almanca vekaletname tercümesi resmi geçerlilik kazanır. Bunun akabinde tercüme büromuz yeminli tercüme metnini tarafınıza seçtiğiniz kanalı kullanarak teslimini sağlar.