Online Simultane Tercüme

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Online Simultane Tercüme

Online ortamda yapılan toplantılarda dil desteği sağlamak için online simultane tercüme hizmeti veriyoruz.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde pek çok iş artık online ortama aktarıldı. İnteraktif mecralardan işlerimizin çoğunu kolayca yürütüyoruz. Dolayısıyla toplantılarımızı da internet ortamından yapabiliyoruz. Fakat birçok ülkeyi temsil eden katılımcının bir arada olduğu toplantı organize ediyorsak simultane tercüme hizmeti almak gerekiyor. Bu ihtiyaç dahilinde günümüzde çeviri şirketleri online simultane tercüme konusunda kendilerini geliştirmeye başladı.  

Dünya üzerinde binlerce çeviri bürosu buluyor. Her büro kendisini uzaktan tercüme konusunda geliştirebilecek kapasiteye ulaşamıyor. Bu durum hem dilsel hem de teknik açıdan geçerlidir. Tüm çeviri şirketleri bütün dillere hakim olacak genişlikte tercüman kadrosuna ulaşamıyor. Böyle zamanlarda kendisine gelen müşteriyi ya başka bir şirkete yönlendiriyor ya da işi kabul etmiyor. Çeviri bürolarının iş kaybının önüne geçebilmek için kurumumuz devreye giriyor ve sizin adınıza müşterinize dünya çapında yüksek kalite standardında online simultane tercüman desteğini sunuyor.

Online Simultane Tercüme Nedir?

Online ortamda yapılan toplantı, konferans, eğitim gibi etkinliklerin yine interaktif ortamda tercüme edilmesine online simultane hizmeti denir. Kısacası normal şartlarda gerekli sistemin kurulu olduğu bir kabin içerisinde kaynak dili hedef dile çeviren tercümanın işini online ortamda taşımasıdır. 

Online Toplantı Sayısı Fazlalaştı

Koronavirüs salgını günlük hayatı temelinden değiştirdi. Pek çok sektörü etkileyen bu virüs, toplu alanlarda daha fazla yayıldığı için bireyi toplumdan uzaklaştırdı. Yapılması gereken toplantılar, etkinlikler, eğitimler belirsiz bir tarihe ertelenmek durumunda kalındı. Böyle bir ortamda bir araya gelemeyen insanlar, internet ortamında çeşitli programlar aracılığı ile tüm toplantılarını gerçekleştirmeye başladı. Dolayısıyla bu dönemde online toplantı sayısında artış gözlemlendi. Fakat planlı etkinlikleri online ortama taşısak bile herkes ortak bir dil konuşmuyor. Mutlaka bir tercümana böyle bir ortamda ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılayabilecek altyapıya sahip büro sayısı da oldukça az.

Kurumumuz, online toplantı tercümesi alanında tarafına başvuru yapılan ancak yeterli donanımı olmayan çeviri şirketlerinin müşterilerine bu hizmeti kusursuz bir şekilde veriyor. Böylece şirketinizin marka değeri yükselirken, müşteriniz de büronuzdan bizim aracılığımızla aldığı hizmetten memnun kalıyor.

Online Tercümenin Avantajları Nelerdir?

Online toplantılar, özellikle çok uluslu şirketlerin, kuruluşların ya da sivil toplum örgütlerinin sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Virüsün yarattığı etki neticesinde bu tür etkinlikler daha sık kullanılmaya başlandı. Çeviri büromuz konu ile alakalı altyapısını tamamlamış, uzun süredir online simultane tercüme desteği veren bir kuruluştur. Maliyet ve zaman gibi kurumların kazançlarını olumlu yönde etkileyen avantajları bulunan online simultane toplantılar, pandemi krizinden sonra çokça tercih edilmeye başlandı.

Online simultane tercüman tedariki, maliyetleri düşürmesi bakımından oldukça değerlidir. Normal bir simultane tercüme hizmetinde kabin, mekan, ekipman, altyapı gibi ek masraflar varken, online sistemde yalnızca internet ve minimum masraflı ekipman bulunuyor. Mali avantajının diğer noktası ise katılımcıların, ulaşım, konaklama, servis gibi ek girdilerinin ortadan kalkmasıdır.

Online ortamda yapacağınız konferans, toplantı, etkinliklerin bir diğer avantajı ise, zamandan tasarruf ettirir. Örneğin çok uluslu bir şirkette çalışıyorsunuz ve dünyanın öteki ucuna toplantı için gittiğinizi düşünün. Hem zaman hem para kaybı yaşayacaksınız. Günleriniz yollarda geçecek. Günümüzde büyük şirketler artık toplantılarını Zoom, Skype gibi görüntülü sistemlerde gerçekleştiriyor. Böyle ortamlarda hali hazırda birçok uluslararası çeviri bürosuna destek veren şirketimiz, sizlere de bu avantajları sunuyor.

Online Simultane Tercümede Altyapının Önemi

Bir çeviri bürosunun uzaktan simultane tercüme işlemini gerçekleştirebilmesi için öncelikle iyi bir internet altyapısına sahip olması gerekir. Birden fazla dilde çeviri yapacaksınız bağlantı hızı ve internet bant genişliğinizin yüksek kapasitede olması, donma, kopma vb. olumsuzlukların önüne geçer.

Online toplantı esnasında kullandığınız programın kalitesi son derece önemlidir. Pandemi sürecinde en çok tercih edilen video konferans programı Zoom oldu. Bunun temel sebebi düşük bağlantılarda dahi kaliteli bir görüntü ve ses imkanını sunmasıdır. Bunun dışında yıllardır Skype gibi yazılımlar da kullanılmaktadır.

Online simultane tercüme desteği verecek çeviri şirketinin mutlaka bir IT danışmanı ya da departmanı olmalıdır. Bağlantı sırasında yaşayabileceğiniz tüm olumsuzlukları hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak istiyorsanız IT departmanı size yardımcı olabilir. Ayrıca bu bölüm, tüm sistemi işlem başlamadan önce test ederek eksiklikler varsa ortadan kaldırmak için çalışma yürütür. 

Alanında Başarılı Örneklere Sahibiz

Online çeviri hizmetini geçmiş yıllardan bu yana veren kurumumuz, alanında başarılı örneklere sahiptir. Bugüne kadar birçok kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütüne online toplantılarında tercümelerimizle destek olduk.

Gerekli sistemsel altyapımız sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun çeviri bürolarına tüm dillerde online tercüme desteği sağlıyoruz. Böylece altyapısı olmasa bile büronuz bu hizmeti bizim aracılığımızla kusursuz bir şekilde verebiliyor.