Almanca Medikal Tercüme

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

Almanca Medikal Tercüme

Almanca tıbbi, medikal ve sağlık alanında tercümelerinizi yaptırmak için Almanca tıp tercümesi yapan çevirmenlerimize 0850 304 40 85 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Alanı insan sağlığı ile ilgili olan medikal sektörü, yurtdışı bağlantıları sebebi ile sürekli olarak çeviriye ihtiyaç duyan bir sektördür. Dolayısıyla çevirisi çok ama alanında uzman tercümanı az olan bu meslek dalı, ancak büyük firmaların tercüman ağında bulunan uzman kişilere ihtiyaç duyar. Almanca medikal tercüme de hayati bir öneme sahip olduğu için ciddi bir çalışma ve bilgi birikimi gerektirir.

Almanca Medikal Tercüme

Almanca medikal tercümenin kapsam alanı içerisine; tıbbi belgeler, hasta raporları, ilaç prospektüsleri, medikal cihaz kullanım kılavuzları, klinik deney sonuçları, tıbbi makaleler gibi birçok konu girmektedir. Bunları çevirebilecek tercüman tıbbi alana hakim ve bu alanda daha önce çeviri yapmış yetkin kişi ya da kişilerden oluşmalıdır. Çeviri büromuza gelen Almanca medikal tercüme işlemlerini değerlendiriyoruz ve projenin boyutuna göre uzman çevirmen ya da çevirmenlerimizi görevlendiriyor, medikal çevirinizi hızla teslim ediyoruz. Öncelik insan hayatı olduğu için Almanca medikal çeviri işlemlerinde sağlık alanında bilgili, terimlere hakim ve yaptığı çevirilerde herhangi bir hataya yer bırakmayacak çevirmenler ile çalışmayı tercih ediyoruz. Her çeviriye aynı önemi vererek bilgi kirliliği yaratacak ve çevirinin önüne geçecek her türlü işleyişten uzak duruyoruz. Yıllardır çalıştığımız ekip arkadaşlarımız ile çalışıyor, tıbbi terimleri bilmeyen çevirmenleri bu tür işlemlerde görevlendirmiyoruz. Çeviri büromuzun anlayışına göre her çevirmen her alanda çeviri yapamaz. Bu noktada profesyonel ve doğru destek alarak, değerli çalışmaları Almanca diline çeviriyoruz.

Almanca Medikal Tercüme Örnekleri

Almanca medikal tercüme alanında sizler için son derece kapsamlı bir hizmet sunmayı vadetmekteyiz. Bu anlamda ekibimiz her türlü medikal metin ve belgenin çevirisini yapabilecek şekilde gereken teknik ve sektörel birikime sahiptir. Nitekim ülkemizin son yıllarda sağlık turizmi açısından giderek yükselen bir konumda olduğunu düşünürsek bu yönde artan Almanca medikal tercüme talebini karşılamak üzere ofisimizin hazırlıklı olduğunu vurgulamak isteriz. Almanca medikal tercüme alanında hizmet sunduğumuz bazı döküman türleri şu şekilde sıralanabilir:

·       Almanca Klinik rapor ve araştırmalar

·       Almanca Laboratuar testleri

·       Almanca Tıbbi yazılım

·       Almanca Donanım (Kullanım Kılavuzları)

·       Almanca Tıp Sözlükleri

·       Almanca Kurum literatür ve broşürleri

·       Almanca Uzman Doktor Raporları

·       Almanca Hasta bilgi föyleri

Almanca Tıbbi Tercüme Hangi Alanlarda Yapılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi tercüme ofisimiz sizlere geniş kapsamlı bir tıbbi tercüme desteği sunmak için ülke çapında özverili bir çalışma göstermektedir. Bu anlamda ekibimizin tıp hakkında birikim sahibi uzmanlarla iş birliği içerisinde hareket ettiğini ifade etmek isteriz. Bu doğrultuda ekibimizin Almanca tıbbı tercüme alanında hizmet sağladı bazı döküman türlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

·       Anestezi

·       Biyoistatistik

·       Kardiyoloji

·       Dişçilik

·       Tanı

·       Elektro tanı

·       Endoskopi

·       Endokrinoloji

·       Patoloji

·       İlaç Endüstrisi

·       Prostetik

·       Toksikoloji

·       Dahiliye

·       Göğüs Hastalıkları

·       Göz Hastalıkları

·       Halk Sağlığı

·       Mikrobiyoloji

·       Ortopedi ve burada belirtilmeyen diğer alanlarda Almanca tıbbi tercüme desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.