Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi

Çeviri belleği, bir tercüme bürosu için olmazsa olmazlardandır. Hızlı ve güvenilir projeler için mutlaka bulunmalıdır.

Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi

Yüksek tutarlılık ve hızlı çeviri hizmetleri denildiğinde akla gelen ilk tercüme bürosu olan OSB Profesyonel Dil Hizmetleri Sağlayıcısı ekibi, çeviri sektöründe Translation Memory olarak bilinen çeviri belleği oluşturma ve yönetimi tabanlı yazılımları kullanarak sizlere sektörün en kusursuz hizmetlerini sunma çabası içerisine girmektedirler.

Çeviri Belleği Nedir?

Gelişmelere Çeviri Belleği, bir çeviri işletmesinde sonuçlandırılan projelerde kullanılan söz öbeklerinin sistem tabanına güvenli bir şekilde kaydedilmesidir. Bu sayede benzer bir proje geldiğinde oluşturulan belleğin yardımı ile birlikte çeviri işlemleri son derece hızlı ve güvenli bir şekilde sonuçlandırılır.

Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi

Teknolojik gelişmelere ayak uyduramayan çeviri bürolarının geçmişte çok büyük sıkıntılar yaşadığını bilen uzman ekibimiz Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi yazılımları ile sizlere her zaman tutarlı, hızlı ve sıfır hatalı hizmetler sunma çabası içerisine girmektedirler.

Translation Memory olarak ifade edilen bu tür yazılımlar daha önce benzer metinlerin çevrilmesinden yararlanarak kelimelerin tekrardan tercüme edilmesini önleyerek çevirmenin önüne otomatik çeviri önerileri sunmaktadır. Bu sayede bir çeviri bürosundan benzer konular ile alakalı metin çevirileri talep ediyorsanız bu otomatik öneriler sayesinde tercümanlar hızlı bir şekilde sizlere teslimat yapabileceklerdir.

Hızlı, Kaliteli ve Güvenli Çeviri Belleği

Sektörün en tecrübeli ekibine sahip olanOSB Profesyonel Dil Hizmetleri Sağlayıcısı, sizlere Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi yazılımları sayesinde kusursuz sayılabilecek bir kalitede tercüme hizmetleri sunmaktadırlar. Tercümanların işini kolaylaştıracak olan bu tür yazılımlar asla çeviri kalitesini düşürmez. Aksine çevirinin kalitesi artırılarak çok daha kusursuz çeviri hizmetleri alabilme olanağına sahip olmuş olursunuz.

Çeviri süreçlerinde yüksek tutarlılık istiyorsanız bu tür yazılımları iş akışı içerisinde başarılı bir şekilde kullanan tercüme bürolarını tercih etmenizi öneriyoruz. Çeviri sektöründeki her yeni gelişmeyi hizmet akışı içerisinde başarılı bir şekilde uygulayan OSB Profesyonel Dil Hizmetleri Sağlayıcısı ekibinden kusursuz bir kalitede hizmet almak için geç kalmayın...

 

Neden Çeviri Belleği Oluşturma Gerekliliği Vardır?

Çeviri belleği oluşturmanın kültürü tercüme bürolarının varlığı ile birlikte daha da önem kazanmış bir alandır. Bu alanın tercüme bürolarına pek çok katkısı vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

Hız: Tercüme bürosundaçalışan bir çevirmen en büyük savaşını zamana karşı vermektedir. Çünkü önüne gelen çeviri işlemini bitirmesi gereken bir süre müşteriye verilmektedir. Zamanında teslimat, tercüme bürolarının en büyük artılarından birisidir. Böyle bir durumda uzman statüsü kazanmış tercümana gelen proje daha önce yaptığı işlerden çok farklı olmayacaktır. Ancak teknik olarak yardım alması gerekiyor. Bu durumda çeviri belleği sistemini tarayarak sizin işleminizi 2 hatta 3 katı hızla bitirecek ve projeyi zamanında sonuçlandırarak size teslim edecektir.

Yüksek Tutarlılık: Büyük projelerde çeviri yapılırken zaman zaman tutarlılık konusunda sorunlar yaşanabilir. Bu tip durumların önüne geçebilmek adına kullanılan CAT programları sayesinde belleğe kaydettiğimiz tüm arşivde tarama yapılır ve böylelikle program çeviri yapılırken bağlamdan kopmaya müsaade etmez.  Bu noktada yine çeviri belleği oluşturmanın faydasını büro olarak görebiliriz.

Güvenilirlik: Çeviri yapılırken kontrol her zaman çevirmendedir. Program çevirmeni uyardığında buna uyup uymamak tamamen uzmanlığını kanıtlamış tercümanımızın kararına kalmış durumdadır.

 

Gizliliğe Önem Verilen Çeviri Hizmetleri!

OSB Profesyonel Dil Hizmetleri Sağlayıcısı ekibi sizler için kritik bir öneme sahip olan metinlerin 3. şahısların eline geçmemesi amacı ile büyük bir titizlik ile çalışmalar yürütmektedirler. Kişisel ve kurumsal olarak önemli bilgilerinizin bulunduğu metinler özel bir tercüman ekibi tarafından çevrilmektedir. Ayrıca çeviri büromuz her proje için gizlilik anlaşması düzenleyerek, sizin işlerinizi büyük bir güven içerisinde sürdürmenize yardımcı olmaktadır.

Hızlı, güvenilir, müşteri bilgilerinin gizliliğine önem veren OSB Profesyonel Dil Hizmetleri Sağlayıcısı, müşteri odaklı anlayışı sayesinde ISO 9001: 2015, ISO 17100: 2015, ISO 10002: 2014, OHSAS 180001 belgelerini almıştır.

Ankara Tercüme Büroları arasında oldukça yüksek bir müşteri memnuniyetine sahip olması ile sıyrılmayı başaran OSB Profesyonel Dil Hizmetleri Sağlayıcısı ekibinden Çeviri Belleği Oluşturma ve Yönetimi yazılımı ile ilgili detaylı bilgiler almak için 0312 911 37 23 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz. Siz de güvenli ve hızlı bir tercüme için bizi tercih edebilirsiniz.