Almanca DTP & Multimedya

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

Almanca DTP & Multimedya

Almanca Dtp ve Almanca Multimedya çeviri işlemleri için 0850 304 40 85 numaralı online hattımızdan ulaşabilrisiniz.

DTP, Almanca Masaüstü Yayıncılık kavramını karşılamaktadır. DTP tercümesi, yazılı ve basılı alanlarda yapılan işlemlerin genel adıdır. Multimedya tercümesi ise DTP’den çok da uzak olmayan ama daha çok görsel alanda yapılan çeviri türüdür.  Almanca DTP ve multimedya çevirisi son dönemde artan bir istek söz konusudur. Her iki alanda da çalışmalar yapan çevirmen arkadaşlarımız bulunmaktadır. Geniş tercüman kadrosuna sahip olan çeviri büromuzda ele alınan projeler alanında uzman kişiler tarafından sonuçlandırılarak size teslim edilmektedir. 

Almanca DTP & Multimedya Tercümesi

Kitap, dergi, fanzin, web sitesi gibi alanlarda verilen Almanca DTP tercümesi, çok yönlü şekilde ele alınır. Çeviri sırasında ya da sonrasında çeşitli program kullanılmak gerekiyorsa bunun da tarafımızca profesyonel şekilde değerlendirilmesi yapılmakta ve sizin ekstra herhangi bir iş ile uğraşmanıza gerek bırakmıyoruz. Bu anlamda Photoshop, Microsoft Word, InDesign, QuarkXpress, FrameMaker, CorelDraw vb. programları kullanarak Almanca DTP tercümesinde en iyi çözümü sunuyoruz. Dünya internetin yaygınlaşmasıyla birlikte büyük bir hızla globalleşti ve multimedya alanında eskiden ele aldığımız hizmetlerin yanına yenileri de eklendi. Önceden filmleri Almanca multimedya çevirisi kapsamında değerlendirirken bugünlerde oyunları, programları, mobil telefon uygulamalarını bu noktada çevirerek yerelleştirmesini yapıyoruz. Almanca multimedya tercümesi son derece detaycı bir gözle bakılması gereken alanların başında geliyor. Çeviri şirketimizde proje yöneticisi sistemi uygulanmaktadır. Dolayısıyla işlerinizin boyutunu ele alan yöneticimiz işe uygun olan uzman personelleri çeviri işinize atayarak daha sağlıklı sonuç alınmasını sağlar. İşin ilerleyişi ile ilgili tüm bilgileri de proje yöneticimizden öğrenebilir, her aşamadan haberdar olabilirsiniz.

Almanca DTP Tercümesi

Desktop publishing anlamına gelen DTP kısaltması dilimize masaüstü yayıncılık şeklinde aktarılabilir. Dolayısıyla Almanca DTP tercümesinden bahsettiğimizde yalnızca çeviri işlemlerinden çok daha fazlasını içeren bir çalışmadan söz etmekteyiz. Almanca DTP tercümesi çalışmalarında hedeflenen tercüme edilmesini talep ettiğiniz dosyanın orjinalliğini yalnız dilsel anlamda değil biçimsel anlamda da korumaktır. Bu anlamda Almanca DTP tercümesi söz konusu olduğunda bir tercüme bürosunun bünyesinde yalnızca uzman tercümanlar barındırması yeterli değildir. Buna ek olarak iyi web tasarımcılar ve yazılımcılara da ihtiyaç vardır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bu çalışma sırasında Photoshop, InDesign, CorelDraw ve FrameMaker gibi dijital tasarımcılığa yönelik araçlardan yararlanılmaktadır. Bunun sebebi DTP tercüme projesinde her türlü arka plan temasından, yazı fontuna kadar tüm ayrıntıların aynı formatta ele alınması çabasıdır. Bizimle iletişime geçerek Almanca DTP tercümesi alanında kusursuz bir desteğin keyfini sürebilirsiniz.

Almanca DTP & Multimedya Tercümesi Dosya Formatları

Almanca DTP ve multimedya tercümesi projelerinde hizmet sunulacak projenin dosya formatı da önem kazanmaktadır. Çünkü tercüme ofisinin çalışanları arasında ilgili formatı sunan programlar üzerinde uzmanlık da şarttır. Geniş bir uzman tercüman kadrosuna sahip olan ekibimiz aynı zamanda teknoloji kullanımı alanında da yüksek yeterliliktedir. Bu doğrultuda sizlere hizmet sunabileceğimiz dosya formatlarını ve açmak üzere kullanabileceğiniz programları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·       Microsoft Word, Excel, PowerPoint,

·       Adobe Photoshop, InDesign, Illustrator

·       CorelDraw,

·       FreeHand,

·       FrameMaker,

·       PDF, XML, SGML